Domek na narzędzia jest doskonałym sposobem na uporządkowanie przyrządów wykorzystywanych w ogrodzie. Wbrew pozorom pełni on jednak nie tylko funkcje praktyczne, ale również może stanowić oryginalną ozdobę ogrodu. Na rynku dostępne są modele z drewna, plastiku i metalu.

Dla majsterkowiczów i działkowców

Domki ogrodowe są coraz częściej wykorzystywane do przechowywania narzędzi. Wykonane z impregnowanego, dobrej jakości drewna są odporne na działanie warunków atmosferycznych i skutecznie zabezpieczają narzędzia przed niszczeniem. Nieco mniej popularne są domki plastikowe i metalowe. Domek na narzędzia to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla majsterkowiczów oraz działkowców, którzy wszystkie narzędzia powinni przechowywać w jednym miejscu i we właściwych warunkach.

O czym pamiętać?

Ogrodowe domki są nie tylko bardzo funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem, ale spełniać też mogą funkcję estetyczną. Producenci polecają szczególnie domki drewniane, które doskonale komponują się z zielenią – z ich pomocą nasz ogródek stanie się jeszcze ładniejszy. Dokonując wyboru musimy zastanowić się, czy w ogrodzie jest możliwość wydzielenia odpowiedniej powierzchni; na bardzo małej działce domek może okazać się po prostu zbyteczny i niepotrzebnie zajmujący cenną przestrzeń. Po drugie, warto zawczasu zastanowić się, jakie będzie przeznaczenie domku – może być on wykorzystywany do przechowywania drobnych narzędzi, ale też kosiarek, glebogryzarek, a nawet rowerów. Należy więc wybrać odpowiednią wielkość domku, optymalnie dopasowaną do naszych potrzeb.

Od 900 zł do 7 tysięcy

Dodatkowe akcesoria, które można nabyć u producentów, to m.in. drewutnia, gont dachowy oraz podłoga z drewna. Najprostszy w konstrukcji domek można kupić już za około 900 zł,  ceny sięgają do około 7 tysięcy. Montaż jest łatwy i nie powinien stanowić problemu nawet w przypadku początkujących majsterkowiczów. Warto wiedzieć, że obecnie niektóre firmy oferują wykonywanie domków na podstawie projektu przygotowanego przez klienta.

warsztat podreczny1212321231