Kregle w garażuMogłoby się wydawać, że szczytem wyposażenia domowego salonu rozrywki jest stół do piłkarzyków, stół bilardowy, może tenis stołowy. Fani gier wideo adaptują czasami garaż na prawdziwy salon gier w starym stylu lub montują symulator wyścigowy. Sala kinowa to luksus, na który może pozwolić sobie niewielu. A czy ktoś kiedyś myślał, by skonstruować własny tor do gry w kręgle?

Wbrew pozorom, jest to możliwe. Na wstępie dodać jednak należy, że taka przyjemność nie należy do najtańszych. Pierwszym i najważniejszym elementem całej układanki jest wybór miejsca, w którym moglibyśmy się oddawać swojemu ulubionemu zajęciu. Ze względu na tradycyjny rozkład pomieszczeń w domach, aleję należało by położyć w co najmniej dwóch z nich. Z tego też powodu kosztorys musiałby obejmować kwestię przebicia się przez ścianę. Nie każdy też znajduje się w tak komfortowej sytuacji, by połowę pomieszczeń piwnicznych przeznaczyć na rozrywkę. Choć, z drugiej strony, mogłoby to stać się przyczynkiem do zrobienia generalnych porządków i konieczność pożegnania się z rzeczami, których wiecznie szkoda nam wyrzucić na zasadzie 'na pewno się jeszcze kiedyś przyda, poza tym wcale nie zajmuje tak dużo miejsca’. Faktycznie, chyba lepiej zbudować tor. Rozwiązaniem alternatywnym jest postawienie czegoś na kształt blaszanego garażu na ogrodzie. Jednak walory dekoracyjne takich konstrukcji są bardziej niż wątpliwe, a silniejsze podmuchy wiatru skutecznie mogą przeszkodzić nam w spokojnym oddawaniu się ulubionemu zajęciu.

Inną kosztowną pozycją są materiały wykorzystywane do budowy alei. Musimy mieć bowiem na uwadze, że kiepskiej jakości sklejka nie wytrzyma nawet dwóch rzutów kulą. Możliwie najlepszym rozwiązaniem, pod warunkiem że nasz budżet jest wystarczająco szeroki, jest wykorzystanie materiałów stosowanych w okolicznych kręgielniach. Ich właściciele będą z pewnością najlepiej zorientowani, kto, w jaki sposób i jakim kosztem wyposażył ich salon rozrywki. Innym wyzwaniem jest konstrukcja mechanizmu ustawiającego kręgle. Jednym z rozwiązań jest umieszczenie kręgli na linkach zamontowanych do listwy, jednak w takim układzie musi być on obsługiwany ręcznie.