Każdy z nas okres świąt Bożego Narodzenia kojarzy przede wszystkim z piękna choinką, ozdobami i czymś, czego zabraknąć nie może. Oczywiście nie chodzi tylko o prezenty, ale przede wszystkim o oświetlenie świąteczne – to właśnie ono stanowi coraz częściej podstawową dekorację naszych domów.

Co wiemy o oświetleniu na święta?

Co roku duża część konsumentów staje przed dylematem wyboru lampek na święta. Część z nich szuka przede wszystkim takich, które można zamontować wyłącznie w domu, jednak duża część klientów szuka oświetlenia bardziej funkcjonalnego – takiego, które mogą zamontować na zewnątrz bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia. Należy pamiętać, że nie każdy rodzaj oświetlenia dostępnego na rynku jest przeznaczony zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

Tradycja – lampki klasyczne

Klienci mają do wyboru oświetlenie bardzo klasyczne – żarówki zamontowane na przewodzie. Niewątpliwie zaletą takiego oświetlenia jest możliwość samodzielnej naprawy. Przepaloną żarówkę bardzo łatwo samodzielnie wymienić, wystarczy wypiąć ją z obwodu i w jej miejsce wpiąć nową. Dodatkowo oświetlenie występuje w białym kolorze. Lampki kolorowe można uzyskać dzięki samodzielnemu ich pomalowaniu lub też kupieniu gotowego kolorowego oświetlenia, gdzie szkło lampek jest barwione w procesie produkcji.

pexels-photo-24571-1

Nowoczesność

Innym rozwiązaniem są oświetlenia LED-owe – dają one lepsze światło. Ich główną wadą jest brak możliwości naprawy – chyba że dana osoba zna się na elektryce. Drugą wadą jest wyższa cena. Bez wątpienia wybierając oświetlenie do naszego domu, trzeba zwrócić uwagę na specjalne oznaczenia, jakie widnieją na każdym z opakowań. Nie każda bowiem nadaje się do stosowania zewnętrznego, a napisy na opakowaniu mogą wprowadzać w błąd. Więcej informacji znajdziesz pod tym adresem http://kb.pl/teksty/2016/11/30/lampki-choinkowe-nie-tylko-od-swieta-jakie-dekoracje-mozna-z-nich-stworzyc/.

Niezwykle ważne jest w przypadku oświetlenia zewnętrznego, aby widniało na opakowaniu oznaczenie IP 65 albo IP 44. Dzięki temu mamy pewność, że wybrane przez nas oświetlenie sprosta warunkom panującym za oknem. Będą one odporne na deszcz oraz śnieg. Jest to bardzo ważne, ponieważ zastosowanie oświetlenia nieprzystosowanego do stosowaniu na zewnątrz może spowodować spięcie, porażenie prądem czy nawet pożar.