Wykańczanie pokoju dziecięcego to prawdziwe aranżacyjne wyzwanie. Wnętrze musi być bowiem praktyczne i przyjazne, a z czasem stanowić również idealne miejsce do zabawy. Jednym z najważniejszych wyborów przed jakim stoją rodzice urządzający pokój malucha, jest odpowiedni dobór materiału wykończeniowego, jakim pokryją podłogi. Oto kilka porad, które pomogą nam dokonać najlepszego wyboru.

Każde dziecko marzy o własnym pokoju, czyli miejscu, gdzie będzie mogło spędzać czas oraz przechowywać wszystkie swoje skarby. Dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby dziecko dobrze czuło się w swoim pokoju. Jeśli szukamy odpowiedniego materiału wykończeniowego dla posadzek w pokoju dziecięcym, z pewnością możemy zrezygnować z płytek oraz kamienia naturalnego. Może i wyglądają one elegancko, ale są zimne w dotyku, a przecież dzieci uwielbiają zabawy na podłodze. Na jakie rozwiązanie najlepiej zatem postawić?

Podłoga drewniana

Drewno z pewnością daje bardzo elegancki efekt, jednak aby dekoracyjny wygląd desek utrzymał się przez długi czas, konieczna jest właściwa pielęgnacja podłogi. Ponadto należy zachowywać pewną ostrożność – uważać na drobny żwirek, który mógłby powodować zarysowania czy na uderzenia. W pokoju dziecka może to być trudne do osiągnięcia – wszak w trakcie zabawy maluchom często upadają różnego rodzaju przedmioty, a o utrzymanie porządku bywa bardzo trudno.

Panele laminowane

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem dla pokoju dziecięcego będą podłogi wykonane z paneli laminowanych. Możemy wybrać takie o najwyższej klasie ścieralności, dzięki czemu będą szczególnie odporne nawet na intensywne użytkowanie, jakie może mieć miejsce w trakcie dziecięcej zabawy. Ponadto czyszczenie paneli nie jest kłopotliwe, tak jak to jest w przypadku podłóg drewnianych. Panele możemy swobodnie odkurzać i myć przy użyciu wilgotnej ścierki, a ponadto nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ponadto dodatkowe porady na temat doboru paneli podłogowych mieszkaniu można znaleźć w artykule Panele podłogowe – czy wiesz, które sprawdzą się w Twoim mieszkaniu?