Szlifierka kątowa to urządzenie zaliczone do kategorii elektronarzędzi. Należy zauważyć, że szlifierki kątowe są wykorzystywane przede wszystkim w celu docinania i szlifowania, głównie metalu, ale również innych materiałów, które charakteryzują się twardością i odpornością na wszelkie działania zewnętrzne.

Upraszczając szlifierki kątowe w każdym domu mogą być wykorzystywane do cięcia materiałów takich jak blachy, elementy betonowe, a nawet ceramiczne. Ponadto przy użyciu szlifierki kątowej można usunąć również wszelkiego rodzaju zgrubienia powstałe na wcześniej wspomnianej powierzchni twardej. Ze względu na swój charakter szlifierki kątowe bardzo często wykorzystywane są na budowach przez specjalistów, jest to urządzenie, które niewątpliwie ułatwia ich pracę i pozwala również na zadbanie o efekty wizualne.

Wybór wśród modeli szlifierek kątowych jest ogromny. Urządzenia te różnią się między sobą głównie mocą silnika oraz szerokością tarczy. Nie bez znaczenia są jednak dodatkowe funkcje, które posiadają bardziej nowoczesne modele szlifierek. Wybór szlifierki uzależniony jest  charakteru pracy jaki ma zostać wykonany przy użyciu urządzenia. Jeżeli szlifierka ma być wykorzystywana wyłącznie w domu to nie jest konieczne inwestowanie w bardzo profesjonalny sprzęt, którego wszystkie funkcje i tak nie zostaną wykorzystane. Wówczas idealnie sprawdzi się urządzenie o mocy maksymalnej 900W – będzie to najlepszy wybór.

Średnica tarczy natomiast jest już kwestią indywidualnego wyboru, wszystko zależne jest od prac domowych, jakie będziemy wykonywać przy użyciu urządzenia. Jeżeli natomiast chodzi o specjalistyczne szlifierki kątowe, to jednak warto zainwestować w znacznie lepsze urządzenie. Specjalistyczne szlifierki kątowe zaczynają się od mocy 1200W – są to jednak urządzenia średniej jakości.

Jeżeli inwestujemy w profesjonalny sprzęt to najlepiej zakupić taki o mocy 2000W. Ponadto warto też wiedzieć, że urządzenia mocniejsze produkowane są przez profesjonalne marki, które oferują znacznie lepsze warunki gwarancyjne. Szlifierka kątowa to jednak zdecydowanie urządzenie, które warte jest zainwestowania.