odkurzaczWczoraj na naszym blogu poruszyliśmy sprawę odkurzaczy, konkretnie przedstawiliśmy Wam rodzaje tych maszyn, które są obecnie dostępne na rynku. Nie zwlekamy więc i pomagamy w ich doborze. Jak dobrać odpowiedni odkurzacz do naszego domu? O tym już za chwil kilka…

Tak jak w tytule, pragniemy odpowiedzieć na pytanie – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, aby to zrobić, na samym początku warto zadać sobie kilka pomocniczych pytań, które rozjaśnią całą sprawę. Po pierwsze, warto się dobrze zastanowić, jakie mamy konkretne zapotrzebowanie, tj. z jakich funkcji odkurzacza chcemy korzystać, czy będziemy tylko odkurzać podłogi i od czasu do czasu ściągać z sufitu pajęczyny, aby w naszym domu nie zamieszkała rodzina Spider-Mana, a może niezwykle przydatna będzie dla nas funkcja czyszczenia dywanów i powinniśmy zdecydować się wtedy na odkurzacz piorący. Dodatkowe problemy, takie jak konieczność odkurzania zwierzęcej sierści, także może się okazać kluczowa. Ważne jest również to jaką powierzchnię zamierzamy, czy też potrzebujemy sprzątać. Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam w zakupie odkurzacza z wystarczającą dla nas mocą silnika. Moc najlepszych modeli oscyluje w granicach 2200W, co pozwala na odkurzanie większych powierzchni jednorazowo, bez przeciążania naszego urządzenia, ale jeśli nie mamy takiej potrzeby, naturalnie nie musimy wydawać więcej, naturalnie większa moc, wiążę się z wyższą ceną. Podobnie jest w przypadku mocy ssania, mówiąc prościej siły wciągania powietrza. Pewnie zdarzyło Wam się mieć nieraz problem z dokładnym „wyssaniem” zanieczyszczeń z twardego dywanu czy rogu tapicerki, pomoże Wam w tym moc ssania w kole 500W. Istotnym elementem odkurzacza jest też system filtracji, najlepszym rozwiązaniem będą filtry wodne i antyalergiczne. Nie wolno też zapominać o dodatkowych akcesoriach, jak wymienne szczotki i końcówki. Jeśli chodzi o rury, warto postawić na teleskopowe bądź metalowe.

Gdzie kupić?

Już w poprzednim tekście zachęcaliśmy Was do przejrzenia oferty internetowego sklepu Leroy Merlin, tą propozycję podtrzymujemy, bowiem znajdziecie tam obecnie odkurzacze w atrakcyjnych cenach, takie jak wielofunkcyjny sprzęt Dextera, którego Wasze dzieci mogą kojarzyć bardziej z kreskówek, czy Karchera, który Wy możecie zaś bardziej kojarzyć z myciem samochodu, co nie zmienia oczywiście faktu, że jest to uznana marka.