Wiele narzędzi występuje w wersji akumulatorowej oraz w wersji z kablem. Tak samo jest z wkrętarką, która weszła już niemal do podstawowego kanonu narzędzi w domowym warsztacie. Jakie są zalety wkrętarki z akumulatorem, a jakie urządzenia podłączonego do sieci przy pomocy kabla?

Zalety posiadania wkrętarki

Wkrętarka to urządzenie, jakie zastępuje śrubokręt. Dzięki niej można bardzo szybko wykonać pracę, jaka normalnie zajęłaby nam sporo czasu, nie mówiąc już włożonym w nią wysiłku. Jako przykład można podać choćby meble, które kupiliśmy w sklepie meblowym i chcemy sami skręcić je w domu. Ze zwykłym śrubokrętem praca zajęłaby nam wieki, a pewnie nie wszystkie śrubki byłyby dokładnie dokręcone. Po jakimś czasie na pewno zauważylibyśmy, że śruby się poluzowały, a szafka czy też łóżko zaczyna się chwiać. Natomiast z wkrętarką można skręcić wszystko dokładniej, a do tego szybciej.

metal-444497_960_720

Plusy akumulatora

Jednak często przy wyborze odpowiedniej wkrętarki zastanawiamy się, czy kupić urządzenie zasilane akumulatorem, czy może urządzenie podłączane do gniazdka elektrycznego. Wkrętaki akumulatorowe na pewno są wygodniejsze. Nie musimy uważać na kabel, by się o niego nie potknąć czy też go nie uszkodzić. Urządzenia z akumulatorem możemy używać nawet tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. Więcej w tym miejscu.

Co przemawia za wkrętarką sieciową?

Urządzenia z akumulatorem mają jednak również swoje wady. Po pierwsze musimy pamiętać o tym, by akumulator był naładowany, jeśli chcemy korzystać z takiej wkrętarki. Dlatego prace lepiej sobie zaplanować wcześniej. Do tego urządzenia takie mogą nie mieć tak dużej mocy, jak wkrętarka podłączana do gniazdka. Czas pracy takiego urządzenia jest oczywiście ograniczony.

Możemy go używać, dopóki akumulator się nie wyczerpie. Pamiętać jednak trzeba, że im bardziej obciążająca praca, tym akumulator wyczerpie się szybciej. Jeśli korzystamy z wkrętarki bardzo okazyjnie, to trzeba mieć na uwadze to, że nieużywany akumulator po czasie traci część swoich właściwości. To znaczy, że nie działa już tak długo, jak na początku i trzeba go ładować częściej.

Dla każdego coś innego

Zastanawiając się nad zakupem urządzenia z kablem albo z akumulatorem, trzeba wziąć pod uwagę, jakie ma się priorytety. Gdy potrzebujemy czegoś lekkiego, wygodnego, do domowych częstych, ale mało wymagających prac, to akumulator się sprawdzi. Natomiast, gdy zależy nam na większej mocy, nie chcemy być ograniczeni czasem pracy urządzenia i nie chcemy pamiętać o jego ładowaniu, to wkrętarka z kablem będzie dla nas idealna.