wcW minionych latach wyposażenie każdej łazienki było dość schematyczne,. Istniejące w czasach PRL fabryki produkowały artykuły łazienkowe, które praktycznie niczym wielkim się nie różniły. Po roku 1990 w końcu na naszym rynku pojawiły się nowe, atrakcyjne elementy wyposażenia tego pomieszczenia. Dziś śmiało możemy bawić się kształtem i formą naszej łazienki – a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Jeśli jesteśmy na etapie przebudowy czy remontu naszego WC to musimy podjąć kilka istotnych decyzji. Jedną z nich jest to, czy toaleta którą zamontujemy będzie stojąca czy podwieszana? Tradycyjne (stojące) są często tańsze, bardziej stabilne i prostsze w montażu. Jednak to WC podwieszane jest zazwyczaj o wiele bardziej estetyczne a dodatkowo gwarantuje możliwość prostszego utrzymania higieny w tym pomieszczeniu. Nowe budownictwo praktycznie zrezygnowało już z tradycyjnych, stojących modeli WC. Co prawda wiele osób zarzuca toaletom podwieszanym większą awaryjność i trudność w usuwaniu usterek, jednak względy estetyczne oraz moda sprawiają, że stojące WC prawdopodobnie już niedługo przejdzie do historii.

 wc

Wszystko zależy też oczywiście od instalacji, które znajdują się w naszym mieszkaniu czy domu – nie każda z nich jest przystosowana do obu rodzajów toalet. Jednak na ogól nie ma problemów z zainstalowaniem wybranego przez nas typu WC w naszym lokum. Najważniejsze jest jednak to, by toaleta instalowana w technologii podwieszanej była zamontowana zgodnie ze sztuką i przez prawdziwego fachowca – to zagwarantuje nam bezproblemowe użytkowanie. Przy wyborze ekipy remontowej, najlepiej polegać na starej i niezawodnej poczcie pantoflowej – gdyż wszystkie przechwałki polskiego fachowca należy dzielić przez 4. Jeśli ekipa remontowa sprawdziła się u naszego znajomego, mamy większą pewność, że unikniemy przykrych niespodzianek i opóźnień.

Musimy też pamiętać, że obecnie wybór tego typu urządzeń sanitarnych jest bardzo szeroki i decydować możemy nie tylko o kształcie, ale czasem nawet i o kolorze i materiale, z jakiego są wykonane. Choć toalety podwieszane są nieco droższe niż te stojące, to jednak warto poświęcić tą niewielką, dodatkową kwotę pieniędzy. To zapewni nam wysoki komfort użytkowania, piękny wygląd a jednocześnie wspomnianą wyżej możliwość łatwiejszego utrzymania higieny w naszej toalecie.