dywaniki lazienkoweJeśli szukamy taniego i szybkiego sposobu na dekorację i zabezpieczenie łazienkowej posadzki, warto zaopatrzyć się w specjalne dekoracyjne dywaniki. Ich wybór jest bardzo szeroki i można je dopasować to łazienki w każdym stylu.

Wcale nie tak dawno temu słowa dywaniki łazienkowe kojarzyły się z jakimiś bardzo sztampowymi wyrobami z tworzyw sztucznych. Łazienki stały się wnętrzami o całkiem innym charakterze niż było to w czasach zunifikowanych konstrukcji wielkopłytowych. Zresztą dziś, kiedy możliwości związane z wyposażaniem wnętrz i dostępem do różnych projektów jako źródeł inspiracji są nieograniczone, jedynymi barierami dla rozwiązań w tej dyscyplinie mogą być niedostatki fantazji właścicieli mieszkań.

Dywaniki łazienkowe można nabyć za niewielkie kwoty – jeśli myśli się o skompletowaniu zestawu dla małej łazienki. Rynek oferuje też ogromny wybór dywaników o większej powierzchni, bez jakich nie może obejść się żadna elegancka, nowoczesna, a przestronna łazienka. Można bez trudu znaleźć właściwie każdą dającą się pomyśleć wersję kolorystyczną. Najczęściej proponowane są grubsze i mięsiste w dotyku materiały dochodzące do kilku centymetrów grubości, odporne na wilgoć, łatwe w utrzymaniu i konserwacji. Sporo wśród nich syntetyków, zupełnie innych generacji niż przed laty, miłych w dotyku i trwałych. Nie mniej jednak naturalnych włókien i bardzo wyrafinowanych wzorniczo i dostosowanych do nowoczesnych projektów łazienkowych dywaników.

Dywaniki łazienkowe są przecież jednym z najistotniejszych elementów decydujących zarówno o wyglądzie łazienki, jak i o jej stylu. Mają wielkie znaczenie dla wygody korzystania z wnętrza, pomagają w zachowaniu bezpieczeństwa (są przeciwpoślizgowe), redukują poziom wilgoci, tworzą specyficzny mikroklimat. Mogą być rozłożyste i niewiele ustępować rozmiarami dywanom stosowanym w pokojach, jeśli tylko zapragniemy użytkować tak rozległą łazienkę.
Stosowanie dywaników łazienkowych uprzyjemnia korzystanie z łazienek dzieciom, a rodzicom pozwala jeszcze swobodniej panować nad wystrojem wnętrza. Warto przyjrzeć się bogatym propozycjom handlowców w tym zakresie przy urządzaniu łazienki od zera w nowym mieszkaniu lub planując remont kapitalny używanej dotychczas. Dobór dywaników jest szczególnie ciekawy, jeśli w takim wnętrzu pojawia się mieszane oświetlenie, kojarzące elementy tradycyjne w łazienkach i ciekawe oświetlenie stojące.