moskitieryNie tylko wiosenne przesilenie może być naszym kłopotem, który w zbliżającym się czasie popsuje nam zdrowie. Nasze nerwy mogą być bardzo mocno nadszarpnięte przez wyjątkowo złośliwe owady, które nawiedzą nasze domy i mieszkania, w dzień nie dając nam się zrelaksować w chłodnym pokoju, w nocy nie dając nam spać. Nikt z nas chyba nie przepada za bzyczeniem komarów, nie wspominając już o ich braku miłości do człowieka, wynikającym z nieprzyjemnego gryzienia. Aby ten problem dosłownie i w przenośni, nie spędzał nam snu z powiek, powinniśmy rozważyć zastosowanie tak zwanych moskitier.

 

Co to w ogóle takie te moskitiery? To nic innego jak siatki, które uchronią nas przed działaniem wszelkiej maści nieprzyjaźnie nastawionych do człowieka owadów. Stosuje się je głównie w krajach o tropikalnym klimacie, gdzie taki problem jest nagminny. My przynajmniej w zimie możemy się o niego skutecznie opędzić, a konkretnie robi to za nas niska temperatura, z którą owady nie sympatyzują.

 

W okresie wiosenno-letnim jesteśmy w szczególności narażeni na intensywne działanie owadów, dlatego też w tym okresie powinny pomagać nam moskitiery. Warto się w nie wyposażyć bądź też stworzyć je od podstaw zupełnie samemu. Jest to jak najbardziej możliwe i możecie to sprawdzić w tym miejscu, znajdziecie tam instrukcję, jak stworzyć samemu krok po kroku.

 

Niezwykle ważne przy wyborze moskitiery jest dopasowanie jej do konkretnej przestrzeni okiennej czy też drzwiowej, w której zdecydujemy się ją zamieścić. Powinniśmy umieszczać je przede wszystkim tam, gdzie najczęściej otwieramy okna, w pomieszczeniach gdzie spędzamy najwięcej czasu. Jeśli zdecydujemy się na zakup moskitiery, warto jest przemyśleć także formę montażu naszego urządzenia, tak aby możliwie najmniej naruszał on konstrukcję naszej ramy, czy to drzwiowej czy okiennej i aby demontaż na okres zimowy był sprawą szybka i bezbolesną. Moskitiery nie wymagają specjalnej pielęgnacji, aczkolwiek warto od czasu do czasu chociażby opryskać siatkę przeznaczonym do tego detergentem, aby pozbyć się nadmiernego kurzu i ewentualnego brudu.