montaż zasłonyPrzydają się kiedy wstaje dzień, a my chcemy jeszcze przez chwilę albo i dłużej skorzystać z uroków snu bądź też popołudniowej drzemki. Ich rola jest jednak zdecydowanie bardziej znacząca, ponieważ zasłony spełniają przede wszystkim walor niezwykle estetyczny, jeśli chodzi o zaaranżowanie okien w naszym domu czy też mieszkaniu. Co najważniejsze, montażu tego rozwiązania nie musimy powierzać fachowcom, a jedynie wcielić się na moment w ich rolę, bowiem zainstalowanie zasłon nie jest wcale skomplikowane i słowo szybki i samodzielny montaż jest tutaj jak najbardziej na miejscu. A więc jak tego dokonać – zapytacie? Już odpowiadamy.

 

Niezbędnik montażysty amatora

 

Każdy kto pragnie mieć odpowiednio zamontowane zasłony na swoich oknach musi się to tego dobrze przygotować, ważne jest skompletowanie odpowiednich narzędzi, czysty umysł i sprawne ręce. Z pewnością przyda się nam zestaw żabek oraz specjalne kołki rozporowe, niezbędna będzie także wiertarka i wkrętarka oraz klasyczny młotek gumowy. Aby nasza zasłona wisiało równo na ścianie, to musimy też posiadać sprawną i dokładną poziomicę. Nie obejdzie się też bez trzech małych wieszaków, które zamocujemy na wkrętach, a także samej rurki, na której opierać się będzie cały urok naszego okiennego designu. Do tego przyda nam się także ołówek, którym będzie zaznaczać poszczególny punkty i miarka, którą jak sama nazwa wskazuje, będziemy mierzyć.

 

Do dzieła

 

Tak jak wspomnieliśmy niezbędna przy montażu zasłony będzie sprawna poziomica, ponieważ użyć jej musimy już na samych początku naszej instalacyjnej rozgrywki. Zgodnie z nieomylnym oczkiem w poziomicy ustalamy odpowiedni poziom i miejsce, w którym zawiśnie nasza rurka. Kiedy już mamy obrany odpowiedni kierunek, to miarką wyznaczamy środek rurki. W ścianie musimy zamontować wieszaki w trzech różnych, ale równo od siebie oddalonych miejscach, aby nasza rurka dobrze się trzymała. W tych trzech wyznaczonych miejscach wiercimy trzy otwory, w sam tynk wchodzimy pomału i z wyczuciem, później dopiero przełączając się na udar, jeśli taką możliwość w ogóle mamy. W te miejsca wbijamy kołki rozporowe i nasze wieszaki mocujemy na śrubkach, wkręcając najpierw górną, a potem dolną. Jeśli tą część mamy już za sobą, to założyć na samą górę możemy już naszą rurkę, a na nią żabki, na których z kolei możemy już zaczepić upragnioną zasłonę. Prawda, że proste? A jeśli dalej nie wiecie jak tego dokonać, to może wygodniej będzie wam to zobaczyć na tym filmie.