Coraz więcej zainteresowania wzbudza maszyna, która skuteczniej walczy ze śniegiem niż tradycyjna łopata. Wszyscy fani klasycznej szufli muszą drżeć nie tylko z zimna, bowiem powoli odchodzi ona do lamusa. Zastanawiacie się, czy warto postawić na ten innowacyjny sprzęt? W tym temacie pada coraz więcej pytań, a my znamy odpowiedź.

Odśnieżarki są głównie rozwiązaniem dla osób, które mają mało czasu i nierzadko potrzebują ekspresowo pozbyć się śniegu. Jeśli chcemy postawić na tą technologiczną nowinkę, musimy się przede wszystkim zastanowić, w jakim stopniu będziemy chcieli ją wykorzystać. Głównie dlatego, że na rynku są obecnie dostępne dwa typy odśnieżarek i każdy z nich ma swoje odrębne zastosowanie.

Wersja spalinowa

Znajduje sobie wielu zwolenników wśród osób, które muszą zmagać się z dużym i często mocno zaśnieżonym terenem. Ich moc i wydajność pozwala na usunięcie śniegu, praktycznie za jednym przejazdem. Potrafi rozproszyć nawet bardzo grube warstwy śniegu, najlepszym modelom nie jest straszny także lód. Ich największym minusem jest ich cena lecz kiedy w grę wchodzi tak funkcjonalne osiągi, nie warto oszczędzać.

Wersja elektryczna

odśnieżarkiOkraszona już mianem sprzętu dla amatorów. Głównie dlatego, że w przeciwieństwie do wyżej opisywanej „spalinówki”, nadaje się do odśnieżania niewielkich powierzchni, takich jak przydomowy chodnik czy dość skromny podjazd do garażu. Dodatkowo bezpieczeństwo i funkcjonalność jej użytkowania jest ograniczone przez kabel, który musi być podłączony do gniazdka. Elektryczna odśnieżarka ma problemy z usunięciem grubszej warstwy śniegu, przez co jest zdecydowanie mniej wydajna. Jest natomiast tańsza od spalinowej, a także lżejsza, a jej praca, pozwala niemal na słuchanie muzyki.

Doskonale sprawdzają się modele samobieżne i gąsienicowe, które służą do pracy w naprawdę trudnych warunkach, potrafią usunąć nawet grubą, lodowatą powłokę. Odśnieżarki wyposażone w ząbkowane ostrza z wirnika z łatwością kruszą nawet zamarznięty i ubity śnieg. Warto postawić także na taką maszynę, która łatwo i szybko odpala przy niskich temperaturach i dostosowują prędkość do grubości śniegu, a także daleko wyrzucają śnieg. Dodatkowe oświetlenie daje większe bezpieczeństwo w pracy. Postawcie na taką maszynę, która odpowie na wasze wymagania i zaspokoi wasze potrzeby.