kostkaKostka brukowa ma to do siebie, że z każdego niespecjalnie ładnego podwórka potrafi stworzyć ciekawą kompozycję. Kostka brukowa jako jeden z wielu materiałów do wyłożenia podłoża okolic naszego domu jest stosunkowo tania i przy odrobinie chęci spokojnie sami jesteśmy w stanie ją wyłożyć.

Popularna kostka brukowa?!

Pierwotna kostka brukowa jaką zwykło się kłaść kilkanaście lat była uboga w zakresie wzorów i kompozycji. Zazwyczaj przypominała ona szare kwadraty około 30×30 cm. Dzisiaj wzory kostki brukowej potrafią być już bardzo bogate. Co ciekawe i kompozycje, które z nich tworzymy niczym już nie przypominają tych dawnych.

Nowoczesne kształty kostki brukowej

Bardzo modne współcześnie kostki to zazwyczaj te w formie klinów, z których można tworzyć okręgi oraz wachlarze oraz materiały imitujące stary bruk.

Kształt kostki brukowej to wreszcie nie tylko wspominany już wcześniej kwadrat, ale także trójkąt, prostokąt, czy owal.

Bogata jest także i kolorystyka-kostka w kolorze jesieni, beżu, ziemi-to już normalność.

Ostatnio bardzo modna kostka to taka, która imituje kamień. Ma ona zupełnie szorstką powierzchnię pokrytą kruszywem-granitem, lub kwarcem.

Co do wielkości…Tutaj także wybór jest ogromny. Najtrudniejsze do wyłożenia są kostki bardzo małych rozmiarów-nawet 4 cm. Są bowiem dosyć czasochłonne ze względu na niewielką powierzchnię jaką zajmują. Taka mozaika wygląda jednak szczególnie zjawiskowo.

Nie brakuje także kostki większej-przybliżonej wielkością do tradycyjnej.

domy

Kostka brukowa to przede wszystkim bardzo praktyczne narzędzie wykorzystywane do tego by na naszym podwórku rzeczywiście móc zapanować nad porządkiem. Każde podłoże które jest nią wysadzone to brak obawy o to, że do naszego domu zostanie naniesiony piach, błoto lub śnieg. Przydaje się także jako podłoże do grilla, czy altany.