Leroy MerlinWiększość osób, które przeprowadzają remonty domów i mieszkań chociaż raz kieruje swoje kroki do pobliskich marketów budowlanych. Są to sklepy o dużej powierzchni z ogromnych wyborem materiałów budowlanych oraz artykułów wyposażenia wnętrz.

Do ich odwiedzania zachęca nie tylko bogaty asortyment ale przede wszystkim niskie ceny i duża ilość promocji. Ktoś, kto chce wykończyć swoje mieszkanie w takim markecie może spędzić kilka godzin a i tak okaże się, że nie zdołał dokładnie obejrzeć wszystkiego. Zaletą tego typu miejsc jest możliwość swobodnego oglądania towarów. Można przechadzać się po sklepie i oglądać na przykład kabiny prysznicowe, otwierać szafki łazienkowe, rozwinąć tapetę czy obejrzeć roletę na przykładowo zamontowanym oknie. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś bliższego o danym produkcie musimy podejść do działu obsługi klienta przewidzianego dla danej grupy asortymentowej. Tam pracownik sprawdzi dane w komputerze, odpowie także na pytanie czy dany produkt dostępny jest od ręki czy trzeba go zamawiać.

 

Pracownika można także poprosić aby przeszedł z klientem na stanowisko i pokazał jak działa dany produkt. W marketach budowlanych można skorzystać także z usług dodatkowych, takich jak na przykład pocięcie desek czy wykonanie otworu w blacie kuchennym. Market budowlany to prawdziwy raj dla majsterkowiczów i osób, które samodzielnie wykonują remonty. Można tutaj na przykład skompletować wszystko co potrzebne jest do wykonania mebli kuchennych czy szafy przesuwnej do przedpokoju. Często można także poznać wiele nowych zastosowań i rozwiązań. Wystarczy zaczepić kogoś z obsługi i pytać do woli. W Polsce największym zaufaniem klientów cieszy się sieć marketów budowlanych: Leroy Merlin.

Wizyta w markecie budowlanym może być także dobrym źródłem inspiracji, szczególnie dla tych osób, które nie postanowiły jeszcze dokładnie jak zaaranżują swoje wnętrza. Market budowlany udostępnia nam przykładowe aranżacje łazienek czy kuchni z użyciem materiałów dostępnych w sprzedaży. Tego typu aranżacje są szczególnie przydatne dla osób, które zastanawiają się jakie wybrać płytki na ściany i podłogi. W marketach budowlanych zwykle znajduje się także dział ogrodniczy, który cieszy się dużą popularnością.