Pisaliśmy już o ich przydatności w warsztacie majsterkowicza. Są pojemne, mają wiele przegródek i zastosowań. Można w nich przechowywać narzędzia, części do różnych urządzeń itd. Nowoczesne materiały, których użyto do produkcji tych skrzyń i pojemników, sprawiają, że śmiało możemy trzymać nasze kufry lub pudła na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Są odporne na temperaturę zewnętrzną, nie przemakają, nie przepuszczają wody, śniegu i kurzu.
Na małym balkonie dobrym rozwiązaniem jest wstawienie takiej skrzynki (świetnie przechowa wiaderka, ścierki, szczotki czy inne rzeczy, używane do sprzątania), która spełnia jednocześnie funkcję siedziska. Na stabilne wieko kładziemy poduchy lub koc i latem mamy wygodne miejsce do odpoczynku.
Skrzynki na narzędzia, coraz częściej, przydają się też rodzicom małych dzieci: można w nich trzymać te zabawki, którymi nasze pociechy bawią się tylko w ogródku czy na tarasie. Wszelkie foremki, naczynka, piłki lub samochodziki na pewno zmieszczą się do plastikowych pudełek, a my łatwiej utrzymamy porządek na danej przestrzeni. Są też osoby, które – posiadając kilka zwierzaków – wrzucają ich obroże, uprzęże, szelki czy miski do takich skrzynek, a w razie potrzeby bez trudu znajdują odpowiednią smycz lub kaganiec. W pudłach nic nie zginie, nie zgubi się w czeluściach szafy. Skrzynki można wstawić na pawlacz, można na nie kłaść inne przedmioty. Można też dobierać pojemniki pod względem kolorów – np. w garażu gromadzić tylko zielone, a kolorowe umiejscowić w przedpokoju.
Wiele modeli posiada wygodne rączki oraz kółka, umożliwiające szybkie przesuwanie albo przemieszczanie ciężkich pakunków. Niektóre skrzynki mają funkcję nakładkową, to znaczy że można tworzyć z nich regały. Wsuwać poszczególne elementy jak szuflady albo mocować je w praktycznym słupku. Słowem, „skrzynioświat” oferuje nam wiele możliwości użytkowych. Od naszej fantazji, a przede wszystkim od naszych potrzeb zagospodarowania danego pomieszczenia, zależy kompozycja pojemników, ich dobór cenowy, wielkościowy, a nawet – jak się okazało – kolorystyczny.